Zastosowanie wydruku na tkaninach

 Tymczasem wiele lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii tj. sitodruku. Pomimo że sitodruk wciąż jest stosowany czy też pozwala on uzyskiwać rzeczywiście pierwszorzędnej jakości nadruki, to jednak ta metoda odpowiednio sprawdza się przy wysokich nakładach. Jest to związane ze odpowiednio wysokimi wydatkami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie owego problemu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 Powinniśmy zadać sobie pytanie jak wykonuje się druki na tkaninie przy  pomocy technologii cyfrowych? Otóż, jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. Ponieważ w projekcie graficznym wytwarza się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, zaś najlepiej ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące posiada ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco typowe drukarki atramentowe, z tą różnicą że stosowane są zupełnie inny rodzaj tuszów, jakie wnikają we włókna materiału oraz zachowują wysoką odporność na pranie oraz ścieranie. Z tej przyczyny druk cyfrowy na bawełnie funkcjonuje bardzo odporny przez sporo miesięcy, z kolei sama koszulka być może cieszyć nas w późniejszym okresie dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Nowoczesne technologie drukarskie poszły rzecz jasna o krok dalej oraz prawdopodobne stało się drukowanie na dużych rozmiarach tworzyw. Druk na płótnie znajduje się owego idealnym przykładem. Powstaje on z wykorzystaniem dużych ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach bądź siatkach zabezpieczających rusztowania, w czasie tworzenia prac budowlanych oraz remontowych. Nośniki owe zagwarantują bardzo ogromną powierzchnię reklamową, na skutek czego istnieją widoczne z dużych odległości, z kolei umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami doskonale przyciągają uwagę czy też wzrok postronnych obserwatorów. Otóż druki na materiale o dużych rozmiarach funkcjonują właściwie już znacznie trudniejsze do zrobienia i oczekują tego, żeby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, niczym również miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak także czystych rulonów z tworzywem przeznaczonym dopiero pod zadruk.