Powody dla których warto uczyć się w Szwecji

Kiedy studiujesz w Szwecji, zachęcamy Cię do niezależnego, kreatywnego i krytycznego myślenia. Rozwijasz swoją zdolność do kwestionowania status quo poprzez ocenę informacji, poszukiwanie nowych perspektyw i wymyślanie dobrze poinformowanych opinii. Będziesz mógł myśleć kreatywnie ze względu na nieformalny i niehierarchiczny charakter szwedzkiego społeczeństwa, w którym wszyscy są zachęcani do wnoszenia pomysłów i opinii.

Ta niezależność umysłu i fakt, że każdy może sprawić, by jego głos był słyszalny, to dwa z powodów, dla których Szwecja należy do najbardziej innowacyjnych narodów świata. Innym jest to, że inwestycje w badania naukowe należą do najwyższych na świecie w stosunku do PKB.

Szwedzki status lidera w dziedzinie innowacji i domu trendsetterów i wczesnych użytkowników nie jest niczym nowym: lista szwedzkich wynalazków zmieniających świat jest długa i obejmuje pasy bezpieczeństwa, rozrusznik serca i serwis muzyczny Spotify. Który z twoich błyskotliwych pomysłów pomoże Szwecji urzeczywistnić się?

Szwecja ma długą i dumną historię doskonałości akademickiej i pomimo stosunkowo niewielkiej liczby ludności, jest domem dla najlepszych uniwersytetów na świecie. Cały szwedzki system szkolnictwa wyższego jest oceniany jako jeden z najlepszych na świecie, a kilka szwedzkich uniwersytetów jest ocenianych przez Times Higher Education i Academic Ranking of World Universities jako jedne z najlepszych na świecie.

W Szwecji kładzie się duży nacisk na racjonalność, rozsądek i stosowanie wiedzy tak, aby była to prawdziwa różnica. Nie szukaj dalej niż Nagroda Nobla, najbardziej prestiżowe wyróżnienie naukowe na świecie, aby zilustrować szwedzkie podejście.

Jako student tutaj staniesz się częścią tej tradycji doskonałości akademickiej. Po prostu nie oczekuj biernego otrzymywania informacji: będziesz zachęcany i zachęcany do współpracy, mówienia o sobie i brania edukacji w swoje ręce.

Szwedzkie uniwersytety są dobrze przystosowane do potrzeb międzynarodowych studentów, a Szwecja konsekwentnie plasuje się w pierwszej trójce na świecie pod względem znajomości języka angielskiego. Będziesz mógł używać języka angielskiego z każdym, kogo spotkasz, od klasy do centrum miasta.

Jeśli interesuje Cię zrównoważony rozwój na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości, w Szwecji poczujesz się jak u siebie w domu. Kwestie związane z ochroną środowiska są tu bardzo ważne, a Szwecja została uznana za najbardziej zrównoważony kraj na świecie pod względem wykorzystania energii odnawialnej. Szwecja dąży do osiągnięcia 100-procentowej produkcji energii odnawialnej do 2040 roku.

Myślenie środowiskowe i zrównoważony rozwój są tu częścią wszystkich aspektów życia, w tym edukacji. Studia tutaj dadzą Ci szansę skorzystania z głębokiego doświadczenia Szwecji w zakresie ochrony środowiska i zastosowania jej zrównoważonego podejścia do wybranej dziedziny.

I nietrudno zrozumieć, dlaczego Szwedzi tak chętnie chronią środowisko naturalne: przyroda zapiera dech w piersiach, z ogromnymi lasami, pięknymi plażami i ośnieżonymi górami. Szwedzkie 29 parków narodowych i prawie 4000 rezerwatów przyrody oferuje możliwość uprawiania narciarstwa, wędrówek, łowienia ryb, pływania i jazdy na rowerze górskim.

Społeczeństwo szwedzkie jest znane ze swojej inkluzywności i równości – być może słyszałeś, że Szwecja jest określana jako najbardziej równoprawny kraj na świecie. Konsekwentnie plasuje się ona w czołówce państw świata pod względem równości płci, podczas gdy prawa lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgenderowych (LGBT) w Szwecji są uznawane za jedne z najbardziej postępowych na świecie.

Przekonanie, że każdy ma taką samą wartość, przyczynia się do wypracowania przez Szwecję konsensusu co do sposobu załatwiania spraw, w którym każdy bierze udział w procesie decyzyjnym. Podczas studiów nauczysz się, jak zrównoważyć różne zainteresowania, potrzeby i pomysły, aby wydobyć to, co najlepsze w każdym z nas i rozwiązywać złożone problemy w zespole – niezbędne umiejętności dla Twojej globalnej kariery, gdzie praca zespołowa w różnych kulturach jest normą.

Jaka jest najważniejsza rzecz, której będziesz potrzebował, aby odnieść sukces w swojej karierze? Zgodnie z globalnym badaniem dyrektorów generalnych, to kreatywność.Kreatywność jest dokładnie tym, co będzie sprzyjać studiowaniu w Szwecji, wraz z innymi umiejętnościami na żądanie, takimi jak łączenie teorii i praktyki oraz nawigacja w złożonych sytuacjach, w których nie ma łatwego rozwiązania.

Wiele programów studiów w Szwecji obejmuje staże, które są doskonałym sposobem na zdobycie prawdziwego doświadczenia podczas budowania sieci zawodowej. Jeśli jesteś zainteresowany badaniami, zrobienie pracy magisterskiej w Szwecji może być doskonałym sposobem na nawiązanie kontaktów, których będziesz potrzebował, aby kontynuować i zrobić doktorat.

Fakt, że Szwecja jest domem dla największej liczby międzynarodowych korporacji na mieszkańca w dowolnym kraju na świecie i miejscem narodzin wielu podbijających świat firm – w tym IKEA, TetraPak, Volvo, Ericsson, AstraZeneca i H&M – oznacza, że wejście na ścieżkę kariery tutaj może naprawdę zabrać Cię w dowolne miejsce. Jeśli otrzymasz ofertę pracy w czasie studiów, możesz ubiegać się o pozwolenie na pracę i cieszyć się równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, z której słynie Szwecja.

Tak więc Szwecja jest krajem zielonym, kreatywnym, równym i otwartym. Co jeszcze powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na studia tutaj?