Czy prywatne korepetycje dla dzieci są naprawdę warte tych pieniędzy?

Rodzice, których stać na korepetycje – i wierzą, że dadzą one dzieciom przewagę – zapisują je do szkoły z wielu różnych powodów. Robią to, aby pomóc im przejść przez trudne kursy, ale także aby zabłysnąć w testach i utrzymać swoje oceny na poziomie równym lub lepszym niż ich rówieśnicy. Zamiast chodzić do korepetytorów w ostatnich latach szkoły średniej, dzieci często mają prywatne zajęcia w szkole.

Istnieje ogromna branża korepetycji, która pomaga uczniom w zdobywaniu miejsc w prestiżowych szkołach selektywnych lub stypendiów ekskluzywnych szkół prywatnych. Korepetytorzy mogą pomóc w składaniu podań do szkół średnich i przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Rodzice płacą za korepetycje więcej niż kiedykolwiek – często tysiące dolarów rocznie. Znam rodzinę z trójką dzieci (wszystkie w szkołach prywatnych), która miała szereg korepetytorów przychodzących do domu w ciągu tygodnia i w weekendy, aby udzielać korepetycji z prawie każdego przedmiotu, od szkoły podstawowej po liceum, dzięki czemu osiągali najlepsze wyniki w nauce. Każdego semestru kosztowało ich to tysiące dolarów na dziecko. Kiedy należy zacząć? Trzeba rozważyć, gdzie je wysłać i jaki rodzaj korepetycji? Pozostaje pytanie, ile będzie potrzebne, ale najważniejszą kwestią jest to, czego rodzice powinni oczekiwać od swoich inwestycji w korepetycje. Czy są one warte swojej ceny? Z pewnością powinieneś zauważyć, że oceny są coraz lepsze. Jeśli masz dziecko, które zmaga się z dużą dawką korepetycji, prawdopodobnie musisz ocenić swoją strategię. Jeśli dziecko jest inteligentne, warto zadać sobie pytanie, czy korepetycje naprawdę pomagają, szczególnie jeśli zaczynają się w młodym wieku.

Prywatne korepetycje w Katowicach – język polski


Czy to może być wysyłanie im złego przesłania: że zawsze potrzebują pomocy w pracy szkolnej i nie radzą sobie sami? Zamiast pracować nad tym dla siebie, polegają na tym, że ktoś zrobi to dla nich. Wiele szkół argumentuje, że bystre dzieciaki nie muszą być gorące, że to je stresuje i daje im niewiele czasu na przestoje. Jednak rodzice zazwyczaj ignorują te rady, więc istnieje cała branża, która pojawiła się, aby wprowadzić uczniów do selektywnych szkół średnich. Rodzice ładują swoje oczekiwania, ale muszą być bardzo ostrożni, aby to zrobić. Nigdy nie zapomnę 11-letniej dziewczynki z jednej z klas mojej córki, którą trzeba było przekonać, aby nie skakała z najwyższego piętra budynku, ponieważ nie dostała się do preferowanej szkoły selektywnej matki.Dyrektorka szkoły podstawowej rozmawiała surowo z rodzicami, a kiedy dzieci są już w liceum selektywnym, korepetytorzy twierdzą, że potrzebują dodatkowej pomocy, aby utrzymać się na szczycie.Są doniesienia, że około 80% uczniów w liceum selektywnym jest podopiecznymi.Z pewnością szkoły – szczególnie te bardzo pożądane – wprowadzą egzaminy wstępne, które są testem autorskim.Od 2020 r. NSW będzie miała nowy test dla 15 000 uczniów, którzy zajmą 4250 miejsc w 48 państwowych szkołach selektywnych.Prawdopodobnie wykorzysta technologię internetową, która potrafi dostosować pytania do możliwości uczniów. Dzięki temu pytania są mniej przewidywalne – na tym właśnie opiera się coaching – i mogą być ukierunkowane na myślenie abstrakcyjne, aby wychwycić naprawdę bystrych uczniów. Tak dzieje się już na egzaminach medycznych, aby wyeliminować tych, którzy nie mają tego, co trzeba.

Jak wybrać najlepszego korepetytora

Zawsze sprawdzaj kwalifikacje swojego korepetytora i pamiętaj, że branża tutoringu nie jest regulowana.Nie potrzebujesz kwalifikacji ani akredytacji, aby prowadzić kolegium szkoleniowe lub uczyć w jednym miejscu.Czy wybierasz bystrego ucznia, który dobrze wypadł na egzaminach końcowych, czy też wybierasz wykwalifikowanego, doświadczonego nauczyciela? Ogólnie rzecz biorąc, top tutor – często doświadczony nauczyciel, który jest kierownikiem przedmiotu – może określić swoją stawkę godzinową.Jeśli wyślesz swoje dziecko do małej grupy i zapłacisz za kilka sesji, zapłacisz mniej (co najmniej 30%-50%) niż za jeden na jednego korepetytora. Pojawiają się nowe usługi coachingu online, które warto sprawdzić. Dobrym pomysłem jest praktyka egzaminacyjna, aby Twojemu dziecku nie zabrakło czasu w czasie rzeczywistym. Możesz pójść do korepetytora lub kupić praktykę albo egzaminy z przeszłości przez Internet. Niektóre uczelnie organizują próby do dużych imprez, takich jak np. selektywne wejście do szkoły. Takie historie można znaleźć w naszym cotygodniowym newsletterze.