Studia we Włoszech

Włochy są krajem europejskim położonym w południowej części Europy. Graniczą one z takimi krajami jak Francja, Szwajcaria, Austria, Słowenia, San Marino i Watykan. Wielu studentów decyduje się na studia we Włoszech ze względu na wysoki standard kształcenia w połączeniu z niskimi opłatami za naukę.

Jeśli więc nie stać cię na wysokie czesne, aby studiować w takich krajach jak Australia, USA, Kanada i Wielka Brytania, możesz już teraz zdecydować się na studia we Włoszech. W dzisiejszym artykule na ten temat przyjrzymy się kosztom związanym z nauką we Włoszech, wymogom przyjęć, wymogom językowym, kosztom utrzymania, itp.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat przyjęć na studia we Włoszech, opłat za naukę i kosztów utrzymania. Możesz zapoznać się z poniższym spisem treści, aby zapoznać się z całą zawartością tego wpisu;

Koszt studiów we Włoszech

Uniwersytety we Włoszech pobierają niezwykle niskie opłaty za naukę dla wszystkich studentów, w tym dla studentów zagranicznych. Średnia wysokość opłat za studia licencjackie i magisterskie wynosi 1500 euro za rok akademicki.

W niektórych przypadkach studenci są zwolnieni z opłat za naukę w zależności od ich sytuacji finansowej lub wyników w nauce. Radzimy skontaktować się z uniwersytetem we Włoszech, aby dowiedzieć się, czy jesteś uprawniony do zwolnienia z opłat za naukę.

Koszty utrzymania we Włoszech

Koszty utrzymania we Włoszech dla studentów mogą być znacznie wyższe lub niższe, w zależności od miejsca zamieszkania. Na przykład, obszary turystyczne i główne miasta, zwłaszcza na północy, są droższe niż w mniejszych miejscowościach.

W jednym miesiącu budżet od 1000 do 1500 euro może zostać przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania, takich jak karmienie, zakwaterowanie, transport, zakup książek, itp. Poniżej przedstawiamy podział:

Wymóg przyjęcia

Jeśli ubiegasz się o studia licencjackie, powinieneś posiadać ważne świadectwo ukończenia szkoły, które kwalifikuje Cię do studiów wyższych w Twoim kraju.

To również kwalifikuje cię na studia we Włoszech. W przypadku studiów magisterskich zazwyczaj wymagane jest dobre świadectwo ukończenia studiów licencjackich, a w przypadku studiów doktoranckich – dobre wyniki studiów magisterskich.

Pamiętaj, że niektóre z programów są prowadzone w języku włoskim i możesz zostać poproszony o udowodnienie swojej biegłości.

Wymagania językowe

Język włoski

Zgodnie z włoskimi przepisami dotyczącymi dostępu do studiów uniwersyteckich, studenci są zobowiązani do posiadania odpowiedniej znajomości języka włoskiego, ponieważ jest to zwykły język wykładowy. Ogólnie rzecz biorąc, wymagany jest minimalny poziom znajomości języka włoskiego odpowiadający B2 w klasyfikacji Paszportu Językowego Europass.

Jeżeli poziom znajomości języka włoskiego odpowiada poziomowi C1 lub C2 w klasyfikacji Paszportu Językowego Europass, kandydat zostanie zwolniony z przystąpienia do testu z języka włoskiego.

O ile poziom znajomości języka włoskiego nie odpowiada poziomowi C1 lub C2, zgodnie z wcześniejszymi wyjaśnieniami, wymagane jest zdanie testu z języka włoskiego. Test zostanie zorganizowany przez instytucję, w której będziesz się uczyć, zazwyczaj we wrześniu.

Język angielski

Jeśli Twój program nauczania lub kurs jest prowadzony w języku angielskim, będziesz musiał udowodnić swój poziom znajomości języka angielskiego, przedstawiając wyniki uzyskane na kursach języka angielskiego.

Proszę zawsze sprawdzać w swojej uczelni, czy znajomość języka angielskiego jest wystarczająca, aby spełnić ten wymóg.